Az ISO 9000 FÓRUM Egyesület 2017. december 7-én 15:00 óra kezdettel tartotta meg 30. Közgyűlését a Rubin Konferencia Hotelben. Rózsa András elnök üdvözölte a Közgyűlés résztvevőit, és tájékoztatta a résztvevőket a Közgyűlés lefolyásáról.
Tájékoztatott, hogy a 2011. évi Civil tv. és az Új Ptk. rendelkezéseinek megfelelően az ISO 9000 FÓRUM Egyesület esetében is szükségessé vált az Alapszabály módosítása. A Közgyűlés nyílt szavazással, kézfelemeléssel egyhangúlag elfogadta az ISO 9000 FÓRUM Egyesület egységes szerkezetbe foglalt Alapszabályát együtt a Felügyelő Bizottság Működési Szabályzata „A” mellékletével
A 2023. évi m36. Közgyűlés elfogadta a 2024. évi Tagdíjrendszer bevezetését.
Rózsa A. egyesületi elnök tájékoztatott, hogy az egyesületek működésének, fenntarthatóságának biztonságát az egyesület tagsága és működtetéséhez hozzájárulás, azaz a tagdíj és ennek mértéke biztosítja.
Az ISOFÓRUM Egyesület tagdíjrendszerének alapja a differenciált hozzájárulás, azaz az egyesület tagjai differenciáltan járulnak hozzá a szervezet működéséhez. A jelenleg érvényes, évtizedek óta működő tagdíjrendszerben a differenciálás alapja a szervezet mérete: az alkalmazotti létszám.
A differenciálás alapgondolata volt, hogy a kisebb (kevesebb létszámmal rendelkező) szervezet kevesebb összeggel, míg a nagyobb (több létszámmal rendelkező) szervezet magasabb összeggel járuljon hozzá a működéshez. Az eddig érvényes tagdíjrendszer lehetőséget adott egy tagi megkülönböztetésre is, pl. a tanácsadó és tanúsító szervezetek tekintetében. Ez utóbbiak méretüktől függetlenül egységes díjat fizettek.
Rózsa András, elnök.

Az előterjesztések és indoklások alapján úgy vélekedett az elnökség, hogy az alkalmazotti létszám helyett az adott szervezet éves árbevétele legyen a differenciálás alapja. Megítélésünk szerint a szervezet „tagdíjfizető képességét” inkább jellemzi a cég árbevétele, mintsem dolgozói létszáma. Ennek alapján az új tagdíjrendszert a következő alapelvekre kívánjuk lefektetni:
- maradjon differenciált tagdíjrendszer, ahol a differenciálás alapja a szervezet éves árbevétele;
- a tagdíjrendszerben minden szervezetre – tevékenységi területtől, jogi formától függetlenül -, egységesen kezelendő;
- a tagság szerkezetében maradjon meg az egyéni tagság, amely külön tagdíj-kategória legyen;
- a kisebb árbevételű sávok között (0-1 milliárd HUF-ig) kisebb legyen a lépték, míg a nagyobb árbevételű sávok között (1 milliárd fölött) nagyobb;
- a tagdíj mértéke ne egyenes arányban változzon az árbevétellel, mert ez a nagyon magas árbevételű cégek esetében indokolatlanul magas tagdíjat jelentene;
- az elnökségnek legyen jogosultsága indokolt esetben eltérni a tagdíjrendszertől, és üzletpolitikai szempontok alapján kivételt alkalmazni egy-egy szervezetre.
Az új tagdíjrendszer bevezetése az Alapszabály_18.módosítást eredményezte.