Az ISOFÓRUM Egyesület csoportos látogatást szervezett a SZTE SZAOK Készségfejlesztő Központjának és a SZTE Biobank megtekintésére
2024. november 12.
Az egyesületnek ez volt a 8-dik alkalommal rendezett céglátogatása az év folyamán. Kellemes, kissé hűvös, de napsütéses időben érkeztünk november 7-én délelőtt az óriás intézményhez, hiszen az SZTE város a városban.
Vendéglátóink az SZTE Stratégiai Főosztály részéről voltak és elöljáróban tájékoztatták a csoportot, hogy ezen a napon az intézményen belül egy többnapos orvosi konferencia is zajlik, illetve egy óriás léptékű mRNS Nemzetközi Konferencia is működik, amelyen két Nobel-díjas is szerepelt: Karikó Katalin, a Szegedi Tudományegyetem Nobel-díjas professzora, valamint kutatótársa, Drew Weissman professzor.
Szakmai látogatás az MVM Paksi Atomerőműben
2024. július 4.
Nyárias időben, vidám hangulatban érkeztek a csoport tagjai az ország több részéről a rendezvény helyszínére.
Vendéglátónk az MVM Paksi Atomerőmű Tájékoztató és Látogatóközpont és a Minőségfelügyeleti főosztályvezetője volt, akik barátságos üdvözléssel fogadtak bennünket.
A látogatás 31 fő részvételével a PAE üzemi területének látogatásával kezdődött.
Azon túl, hogy mindenki izgatottan várta az atomerőmű blokkok megtekintését, előbb részt kellett venni a résztvevő személyek biztonsági azonosításán, a munkavédelmi- és biztonságvédelmi tájékoztatón.
Az üzemi területen kötelező volt az alacsony sarkú, zárt cipő viselete, mivel a látogatóknak 11 emeletnyi magasságba kell felgyalogolniuk egy szűk lépcsőházban. Az üzemi területen rendészeti kísérettel kell közlekedni csoportként. Minden helyszínen beléptetési procedúra van, amit be kell építeni a program idejében. A program a zsúfoltság mellett jelentős fizikai megterheléssel is járt.
Élményszámot jelentett az atomerőmű vezérlő központjának megtekintése, nemkülönben a rálátás az atomerőmű blokkokra és az óriás generátorokra.
Az üzemi terület után a csoport idegenvezetővel tekintette meg a Tájékoztató és Látogatóközpontot. Itt a következő információkat kaptuk:
Az MVM Paksi Atomerőmű Magyarország első és egyetlen működő atomerőműve. Építését 1966-ban határozták el, majd 1969 és 1987 között épült meg Pakson. Az alapkiépítéskor 1760 MW-os létesítmény napjainkban 2000 MW teljesítményű, 2014-ben Magyarország áramtermelésének 53,6%-át adta.
A megvalósult erőmű négy, egyenként névlegesen 440 MW-os, ún. VVER 440/V 213 típusú nyomottvizes, kétkörös reaktorblokkból áll. Egy reaktorhoz két 220 MW-os gőzturbina tartozik. A turbinába belépő friss gőz 44 bar nyomású, 255 °C hőmérsékletű túlhevített gőz. A reaktor névleges terhelés mellett egy üzemanyagtöltettel kb. 7000 üzemórát működhet, ezt követően a reaktor aktív zónáját át kell rakni (a friss, uránban legdúsabb üzemanyagrudakat annak külső harmadába helyezve, a legbelső, „kiégett” harmadát eltávolítva).
Szakmai látogatás a BKM Zrt. FŐKERT Kertészeti Divíziónál
2024. június 10.
Ideális időjárási körülmények közepette, nyárias melegben érkeztek a csoport tagjai az ország több részéről a csodálatos margitszigeti találkozóhelyre.
Vendéglátónk a BKM Zrt. integrált irányítási vezetője és a FŐKERT munkatársai barátságos üdvözléssel fogadtak bennünket és elkezdődött a program.
ISOFÓRUM Egyesületi csoportlátogatás a Kőröshegyi Völgyhídnál
2024. május 21.
Május 16-án izgatottan vártuk a találkozást a helyszínen, mivel a GPS különféle megközelítéssel irányított bennünket a találkozási ponthoz, a hídmester telephelyéhez. Szerencsére mindenki pontosan megérkezett és a völgyhíd üzemeltetője, az MKIF Infrastruktúra Üzemeltető Zrt. képviseletében Hanák Tímea hídmester fogadta a 28 fős csoportot.
Több hír